10 februari 2025

Een kijkje bij elkaar in de keuken

Hoe werk je optimaal samen met de onderwijsinspectie? Dit thema stond centraal op de studiedag van onze Raad van Toezicht (RvT) op donderdag 6 februari. Samen met gespreksleider Igor Verettas ging de Raad in gesprek met het College van Bestuur, de contactinspecteur, rector Marc Boelsma van het Vellesan College en Arjan van Waveren, directeur Prof. Dr. Gunningschool. Rob Dubbeldeman, voorzitter RvT: “Het is goed om samen in de praktijk aan de slag te gaan.”


Hoe zorgen we ervoor dat de kwaliteit van het onderwijs gewaarborgd wordt? En hoe ga je ermee om als een school een bezoek krijgt van de Inspectie van het Onderwijs? Na een uitleg van Frank Lommers, Hoofd afdeling ‘Kwaliteit en onderwijs’, neemt Henk Post van het College van Bestuur het woord: “Dunamare heeft hier al jaren een goed werkend systeem voor van audits en visitaties. Zo brengen schoolleiders een bezoek aan elkaars scholen en houden we zorgvuldig bij hoe het gesteld is met de onderwijskwaliteit. We zijn ons ervan bewust dat een bezoek van de Onderwijsinspectie aan een van onze scholen altijd impact heeft. Scholen delen open en eerlijk hun verhaal. Dit is soms spannend, maar kan ook voor een extra boost zorgen om de handen ineen te slaan.”

Open samenwerking

Een goede en open samenwerking staan centraal, vervolgt Henk Post. “Hierdoor hebben wij goed zicht op de maatschappelijke prestaties én de verbeterpunten.” RvT voorzitter Rob Dubbeldeman sluit de dag af: “Het is goed om hier vandaag over de ervaringen uit de dagelijkse praktijk te horen. Ik vond het een mooie en levendige dag, waarin we een kijkje konden nemen in elkaars keuken en écht in gesprek konden gaan over dit waardevolle thema. Voor nu is er genoeg stof voor een volgend gesprek. Als Raad kijken we uit naar de verdere samenwerking met het College van Bestuur en het leren van en met elkaar.”

Foto: Flashback Fotografie